Usuwanie usterek podczas malowania

„Skórka pomarańczy” i zmarszczki. Spowodowane przez nałożenie farby rozpuszczalnikowej na pierwszą warstwę farby, która niecałkowicie wyschła. Zedrzyjcie farbę do gołej powierzchni i pomalujcie na nowo, przestrzegając należytego czasu wysychania warstw.

Zacieki. Powstają, gdy za dużo użyto farby na pionowej powierzchni. Pozwólcie farbie całkowicie wyschnąć, oszlifujcie w celu usunięcia zacieków i uzyskania gładkiej powierzchni, potem pomalujcie na nowo.

Brudy i śmieci. Spowodowane albo przez kiepskie przygotowanie podłoża lub przez brud „złapany” przez pędzel w trakcie malowania. Lekko oszlifujcie, wytrzyjcie zwilżoną tkaniną i pomalujcie na nowo.

 

 

Ślady pędzla. Spowodowane przez nadmierne nakładanie farby lub jej nierozcieranie pędzlem w czasie malowania. Zwykle najgorsze w wypadku bejcy do drewna. Aby rozwiązać problem, powłoka z farby musi być silnie oszlifowana lub nawet zdarta – w ciężkich przypadkach. Potem pomalujcie na nowo.

Pęcherze. Występują, gdy wilgoć lub powietrze zostały uwięzione pod farbą, a potem rozprężyły się wskutek ciepła. Zedrzyjcie do gołego drewna, wypełnijcie dziury i pomalujcie na nowo. Podobne pęcherze mogą wystąpić w farbach wodorozcieńczalnych na tynku. Winą jest złe przygotowanie podłoża lub jego pylistość. Oszlifujcie, przygotowujcie należycie i malujcie na nowo.

ADD YOUR COMMENT